Logo portalu podatkowego Podatnik.info

DARMOWY PROGRAM DO PIT 2024/2025

Jeśli chcesz podarować 1% podatku – zrób to teraz
Redakcja
http://sxc.hu/

Jeśli chcesz podarować 1% podatku – zrób to teraz

W przyszłym tygodniu upłynie termin składania zeznań podatkowych za 2010 rok, a wraz z nim możliwość przekazania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego.

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jeżeli chcemy być uprawnieni do podarowania części naszego podatku na wybrany przez nas cel, powinniśmy na czas złożyć zeznanie, tj. w roku 2011 do dnia 2 maja oraz do dnia 30 czerwca zapłacić należny podatek. W przypadku niedotrzymania powyższych terminów, nie będziemy uprawnieni do złożenia wniosku i w konsekwencji do przekazania części kwoty naszego podatku.

Aby dokonać wpłaty 1% podatku na konto wybranej instytucji, należy w formularzu zeznania podatkowego PIT wypełnić rubryki zatytułowane: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”.
Należy pamiętać, że w tym roku nieznacznie zmienił się sposób, w jaki możemy to uczynić. Nie mamy już bowiem obowiązku wpisywania nazwy instytucji, której chcemy dedykować przekazywaną kwotę. Wystarczy, że w odpowiednie miejsce naszego rocznego zeznania wpiszemy numer, pod którym zapisana jest interesująca nas organizacja w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) oraz wysokość kwoty przekazywanego podatku.


Wypełnienie tych miejsc będzie równoznaczne ze złożeniem wniosku o przekazanie instytucjom pożytku publicznego w naszym imieniu wskazanej kwoty. Nie może ona przekraczać 1% wysokości naszego podatku dochodowego i powinna być zaokrąglona do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Pełną listę organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku oraz numer KRS, który będzie nam potrzebny do umieszczenia we wniosku można znaleźć na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej TUTAJ.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak długo trzeba przechowywać dokumenty podatkowe?