Biegły rewident i audytor zrzeszony w ACCA Informacje: Sławomir Ekman badaniem sprawozdań finansowych zajmuje się od 2000 roku. Swoje doświadczenie i kwalifikacje zdobywał w jednej z wiodących firm doradczych na Świecie. Uczestniczył lub nadzorował badania setek przedsiębiorstw różnej wielkości, które raportowały wg różnych standardów rachunkowości i sprawozdawczości (m.in. polskie, międzynarodowe, brytyjskie, niemieckie). Właśnie dzięki dużemu doświadczeniu w audycie oraz szerokiej znajomości problematyki księgowo-sprawozdawczej możliwe było wypracowanie narzędzi serwisu 24iValue, który mimo, iż jest innowacyjny, potrafi pomóc użytkownikom na szereg sprawdzonych i wiarygodnych sposobów.
Jak rozliczyć gratisy w firmie? 2014-01-23 Popularnym sposobem pozyskiwania nowych nabywców oraz utrzymywania dotychczasowych klientów jest organizowanie różnego rodzaju promocji i programów lojalnościowych, czy dodawanie tzw. gratisów do sprzedawanego towaru lub usługi.
Spółki komandytowo-akcyjne objęte CIT - co to oznacza w praktyce dla wspólników SKA od 01.01.2014 roku? 2014-01-13 Od 1 stycznia 2014 roku do katalogu podatników CIT włączone zostają spółki komandytowo – akcyjne. Te formy prowadzenia działalności gospodarczej w wielu już państwach od jakiegoś czasu podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
Otrzymałem fakturę, ale się z nią nie zgadzam. Co teraz? 2014-01-10 Jako że to sprzedawca wystawia fakturę, odpowiada za jej treść i jako jedyny może korygować na niej kwoty, nabywca znajduje się pod tym względem w mniej korzystnej sytuacji. Otrzymaną fakturę może zaakceptować lub nie.
Kilometrówka czy samochód firmowy. Co jest korzystniejsze? 2013-12-19 Samochód to dla przedsiębiorcy wygoda, oszczędność czasu, a czasami po prostu konieczność. Wydatki związane z pojazdem mogą być jednak mniejszym obciążeniem, gdy da się je rozliczyć podatkowo w firmie.
Niejasne lub niekorzystne decyzje podatkowe – jak sobie z nimi radzić? 2013-12-13 Zdarza się, że urzędy skarbowe, a raczej pracujący w nich urzędnicy, podejmują niekorzystne lub niejasne dla przedsiębiorcy decyzje podatkowe.
Zwrot VAT – kiedy jest możliwy i jak go uzyskać? 2013-12-08 Jedną z podstawowych zalet bycia czynnym VAT-owcem jest opcja rozliczania VAT-u od zakupów, co zwykle polega po prostu na zmniejszaniu podatku do zapłaty. Może to doprowadzić do sytuacji, w której VAT od zakupów przewyższa ten do zapłaty, co przeradza się w opcję wnioskowania o zwrot VAT.
Jak działa samofakturowanie i kiedy warto je wprowadzić w firmie? 2013-11-12 Samofakturowanie to dość nietypowy i raczej mało znany sposób dokumentowania transakcji w którym fakturę wystawia nie sprzedawca, a nabywca.
Rejestracja VAT. Jakie daje prawa i jakie rodzi obowiązki? 2013-10-07 Rejestracja VAT może być zarówno obligatoryjna, jak i dobrowolna, gdy dopuszczalne jest skorzystanie ze zwolnienia. Niezależnie jednak od tego, czy rejestracja VAT wynika z przymusu, czy z wyboru, wiążą się z nią te same prawa i obowiązki. Jakie?
Jak rozliczać koszty przesyłki w sprzedaży online? 2013-09-30 Koszty dostarczenia towaru kupionego w sieci zwykle ponosi klient, ale to sprzedawca musi zapłacić kurierowi lub poczcie. Jak wobec tego powinien rozliczyć te koszty w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?
Przychody z Google AdSense. Pamiętaj o właściwym rozliczeniu! 2013-09-15 Przychody z emisji reklam kontekstowych na stronach internetowych to zyski ze świadczenia usług i należy je rozliczyć – zapłacić od nich podatek dochodowy. Jak zrobić to prawidłowo w ramach działalności gospodarczej?